Чорна п’ятниця 2021

26-28 листопада Чорна п'ятниця в мережі супермаркетів "РОСТ"

Ви знаєте, що таке “чорна п’ятниця” традиційно-це п’ятниця після Дня Подяки в США. Саме з неї починається Різдвяний сезон розпродажів. Звичай влаштовувати розпродажі в цей день встановився ще в XIX столітті, а сам термін «Чорна п’ятниця» з’явився в 1966 році і спочатку вживався в основному на східному узбережжі США. Через те, що День подяки припадає на четвертий четвер листопада, чорна п’ятниця випадає в проміжок часу з 23 по 29 листопада.

Чорна п’ятниця не є офіційним святом, але багато працівників в цей день беруть відгул, за винятком співробітників роздрібної торгівлі.

 

Чорна п'ятниця: топ цікавих фактів

Знижки в “чорний день” досягають небувалих масштабів, розпродажі залучають мільйони покупців. Товари чорної п’ятниці самі розкуповуються за весь рік. Так що це за день такий? Трохи цікавих історій про Black Friday:

1.”Ковбасний бій”. У невеликому німецькому містечку сталася бійка між жінкою і пенсіонером. Покупниця забрала останній візок, пізніше літній чоловік грубо вихопив віз. Брат заступився за сестру. У відповідь пенсіонер почав кидати в нього різні товари з полиць. Бійка перейшла в ковбасний відділ. Чоловіки билися палицями ковбаси, жінка кинула в пенсіонера сардельками. Закінчилася “ковбасна битва” невеликими травмами, потім поліцейським відділом.
2.”Пограбування по-чорному”. Бостонська група підлітків захотіла пограбувати людей скупилися на розпродажі. Втомлені покупці, приїхавши додому, не розвантажили свої машини. Вночі зловмисники» обчистили ” гаражі. Поліцейські не знайшли злодіїв. Пізніше грабіжники не поділили награбоване і один з них написав анонімне послання, вказавши на подільників і місцезнаходження вкрадених товарів.
“Чорна мати”. У США був зафіксований випадок з навмисним розпиленням перцевого балончика. Мати з двома дітьми, пробираючись до входу магазину, розштовхувала людей, бризкаючи балончиком. Діти допомагали агресивно розштовхувати натовп. Тоді постраждало більше 20 осіб.
3.”Затоптаний на смерть”. У 2008 році в тому ж торговому центрі співробітник магазину був збитий з ніг. Отримавши удари по всьому тілу, Джимітія Джамура помер прямо на своєму робочому місці. Чоловікові було всього 34 роки.
4.“Прописка в наметі” Випадок 1996 року-жінка мріяла купити великий телевізор. До чорної п’ятниці залишалося два тижні, тому жінка поставила намет біля магазину електроніки. За ніч до розпродажу вона потрапила в лікарню з переохолодженням. Досі зберігається практика ставити намети біля входу в магазин за кілька днів до Блек Фрайдей, хоч зараз популярні онлайн розпродажі.